Täna kodu poole kõndides jäin ma natuke mõtlema. Öösel on kõvasti vihma sadanud, isegi uudistes räägiti, et veebruar tuli pauguga (loe: äike ja natuke uputusi). Teed olid veel keskpäevalgi niisked. Siis jäi mulle ette üks ukseesine, millelt paistis vahu jälgi. Siinmail pesevad tublid perenaised oma majaukse ees olevaid kõnniteid. Pea iga päev vist pesevad ja ikka vahenditega. Ma pean ausalt tunnistama, et selle kõige vajalikkuse mõistmisega on mul mõneti raskusi. Hea küll, suviti ei saja ja kisub tolmuseks... aga praegu ju sajab nädalas korra-kaks kindlasti. Kas kogu see pesuvahenditega möllamine keskkonnale halvasti ei mõju? Või mis selle protseduuri eesmärk üldse on :) See on vist lihtsalt üks neist asjadest, millest ei saagi lõpuni aru saada. Kultuuride ja taustade erinevus, mis seal ikka. Samamoodi nagu see, et meie võtame korterisse sisenedes välisjalatsid ära, kuid kohalikud üldiselt käivad igal pool ikka välisjalanõudega. Äkki sellepärast peabki kõnniteed pesema?
Meil ei roogita isegi lund talvel.
ReplyDeleteTublid perenaised teil :)
Ma käin ka juba välisjalanõudega sees. Harjumuse asi :D
This comment has been removed by the author.
DeleteBalilt tulnuna saan kommenteerida, et ida pool on asjad teistmoodi, jalanõudega ei minda iialgi kuskile nn "sisse" s.t et ka poodi (loe "poekestesse"), kontoritesse jne, rääkimata kodudest... ja sealmaal on see piir ju enamasti mõtteline, sest palju pindasid on ilma seinteta, kuna on soe, katus küll enamsti pea kohal, et end vihma eest kaitsta. Ja kogu selle asja mõte on selles, et mitte tuua VÄLISMÕJUSID SISERUUMI ehk siis "välismaailma sisemaailma", et hoida oma sisemaailm välisest puhtana....
ReplyDeleteVäine ju nagunii ruulib! ja mulle see idee väga sobib!
Ega mind ei sunniks mingi vägi välisjalanõudes toas käima. Jalad tahavad ju hingata ja üldse... miks seda mustust edasi viia.
ReplyDelete